Do kin přichází adaptace románu Michala Viewegha Andělé všedního dne

Do města přichází skupina andělů, která má za úkol zpříjemnit poslední hodiny života dvou pozemšťanů. To je výchozí situace filmu režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne. Předlohou snímku je stejnojmenný román Michala Viewegha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Viewegh, Nonstop čtení ’68 Publishers | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Spisovatel potvrdil, že vedle tématu smrti je v jeho knize ještě jeden důležitý motiv - vztah rodičů a dětí.

„Při vší skromnosti, něco málo o tom vím, protože jsem trojnásobný otec. Každý si konflikty s rodiči zažil, takže i to se nějakým způsobem v knize promítlo,“ přiznal Viewegh.

Také režisérka Alice Nellis vycházela při natáčení ze svých zkušeností. Téma vztahu dětí a rodičů řeší skoro ve všech svých filmech. Ve snímku Andělé všedního dne se navíc tyto vztahy proplétají se vztahy přátel a bývalých přátel. Dobré vztahy ale podle Nellis vždycky něco stojí.

„Když jsou děti malé, tak je zodpovědnost za udržení dobrého vztahu na rodičích. V určitém věku se to vyrovná a posléze i překlopí. Když má člověk opravdu štěstí, podaří se mu poznat a pochopit vlastní rodiče,“ tvrdí režisérka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Andělé všedního dne přicházejí do kin. S tvůrci snímku si na pražské premiéře povídal Tomáš Pilát a Zuzana Vlčková

Klára Melíšková hraje ve filmu čerstvou vdovu. Ta se postupně sbližuje se svým učitelem v autoškole a těsně před jeho smrtí mu splní tajné přání. Sama herečka ale věří i ve skutečnou existenci andělů kolem nás.

„Myslím si, že existují andělé nebo pozitivní energie, která nám je na světě k dispozici. Jenom ji neumíme využívat, naslouchat jí, protože samy sebe nepoužíváme tak, jak je nám dáno,“ říká Melíšková.

Vedle Velíškové ve filmu dále hrají Bolek Polívka, Zuzana Krónerová, Zuzana Bydžovská, Vojtěch Dyk, Marián Labuda nebo Vladimír Javorský.

Po sérii předpremiérových projekcí po celé republice přijdou Andělé všedního dne oficiálně do kin 9. října.

Tomáš Pilát, Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme