Do kin přichází westernový horor Nenasytná Tiffany. V hlavní roli se představí Leoš Noha

Velké sólo pro herce Leoše Nohu, tak by se dala nazvat celovečerní hraná prvotina režiséra Andyho Fehu Nenasytná Tiffany. Ve filmu, který by se dal zařadit do netradičního žánru westernového hororu, se vedle profesionálních herců představí i neherci z okolí severočeského Horního Jiřetína, kde se značná část snímku natáčela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leoš Noha ve snímku Nenasytná Tiffany | Foto: James Andrle, A-Company CZ

Film Nenasytná Tiffany vypráví o postavách, které se snaží najít poklad, zbohatnout díky němu a pokud možno se s nikým nedělit.

Bohatství má vydat jáma plná vzácných mincí, v té ale sídlí tajemné stvoření, které zlatokopy nejdřív zmrzačí a pak pohřbí pod zemí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dnes má premiéru nový český westernový horor Nenasytná Tiffany. S režisérem a hlavním představitelem snímku natáčeli Tomáš Pilát a Klára Fleyberková

Tiffany je podle režiséra Andyho Fehu tak trochu symbol.

„Myslím si, že jáma i stvoření jsou jedno a to samé. Oboje je vlastně Tiffany, která představuje určitou nenasytnost, touhu a vábení. Každý divák si to už sám pojmenuje,“ vysvětluje název svého filmu Fehu.

Hlavní roli Jardy ztvárnil Leoš Noha. Jak vzpomíná, natáčení bylo občas hodně náročné. Jedna z takových scén je ke konci filmu, kdy mu z těla zbyla jenom půlka a z té vylézají střeva.

„Bylo strašné vedro, já byl do půlky těla zakopaný v zemi a na tu sladkou krev, kterou byla politá má umělá střeva, se slétával asi milion vos,“ vysvětluje herec.

„Měl jsem dny, kdy jsem běhal do kopce, kopal krumpáčem nebo třeba běhal v kopřivách, takže jsem si přírody užil až hanba.“

Na nedávném karlovarském festivalu byla Nenasytná Tiffany jediným českým zástupcem v sekci Půlnoční filmy, která nabízela výběr nových filmů pracujících s akcí, originálním náhledem a humorem.

Tomáš Pilát, Klára Fleyberková, Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme