Dokument Katka boduje u karlovarských diváků

V divácké soutěži na filmovém festivalu v Karlových Varech bodují české filmy. Zatím si největší přízeň publika získala komedie Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení a také dokumentární film Heleny Třeštíkové Katka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Třeštíková na projekci svého dokumentu Katka.jpg | Zdroj: ČTK

Producent společnosti Negativ Pavel Strnad Radiožurnálu řekl, že Katka, která už získala Velkou cenu na festivalu evropských filmů a v Karlových Varech je v soutěžní sekci dokumentů, se teď rozjede na další festivaly do zahraničí.

Pavel Strnad nyní ale chystá další projekty a jedním z nich bude film 'Paměť mojí babičce.' Pro oceněný scénář Ireny Hejdové už hledá režiséra.

„V tuhle chvíli Irena dopsala asi šestou verzi scénáře a začínáme oslovovat režiséry. Až budeme mít toho správného, může se řešit obsazení filmu. Protože film se z větší části odehrává v Ulánbátaru, bude vyžadovat obsazení mongolskými herci. Je to pro nás trochu dobrodružství,“ řekl Strnad.

Irena Hejdová dostala na filmovém festivalu v Cannes za tento scénář zvláštní uznání na mezinárodním workshopu určeném pro scénáristy ze střední a východní Evropy.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme