Dokumenty o závislostech - poznat je a předcházet jim

Jíte hodně a potají? Řešíte problém s nadměrným pitím alkoholu nebo vás nákupní centra přitahují jako magnet a výplatu v nich dokážete utratit během jediného dne? Pak jste závislí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslední úpravy provádí režisérka Šárka Slezáková (vpravo) | Foto: Lucie Husárová 1

A právě o závislostech na jídle, nakupování, drogách, sexu, tabáku nebo alkoholu natočila režisérka Šárka Slezáková nový dokumentární cyklus, který dnes večer poprvé uvede Česká televize.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dokumentární cyklus o závislostech představila Lucie Husárová

Jednotlivé kategorie závislostí ilustrují autoři na příbězích skutečných lidí. Při natáčení pak filmaři využili moderní digitální technologie - klíčování, animace, grafiku:

„Říkali jsme si, že důležité je, aby daný film oslovil především mladší publikum. A i z toho důvodu jsme to dělali vizuálně zajímavě,“ říká režisérka Šárka Slezáková a zdůrazňuje, že smyslem je prevence před jednotlivými závislostmi.

Každý díl tak obrazově vystihuje jednotlivé kategorie: workoholismus je charakterizovaný šedivou a rychlým tempem, závislost na jídle pak barevností a dějištěm je cukrárna.

Tvůrci také připravili speciální sadu DVD o závislostech pro školy. Jednotlivé díly jsou navíc rozdělené do kapitol tak, aby si učitelé mohli vybrat a v hodině využít třeba jen část dokumentu.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme