Drama Breaking Bad si odneslo cenu Emmy za nejlepší seriál

Kritikou oceňované drama Breaking Bad (Perníkový táta) je nejlepším seriálem roku. Rozhodla o tom porota rozdělující prestižní ceny Emmy. Respektované ocenění za televizní tvorbu v neděli večer v Los Angeles získal i komediální seriál Modern Family (Taková moderní rodinka). Největší překvapení přinesla kategorie hodnotící nejlepší mužský výkon v hlavní roli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cenu Emmy za nejlepší seriál si odneslo drama Breaking Bad (Perníkový táta) | Zdroj: Reuters

Zatímco kritikové čekali drtivé vítězství seriálu Breaking Bad, který pojednává o přerodu středoškolského učitele v dealera pervitinu, hlavní mužskou cenu si odnesl Jeff Daniels za ztvárnění stárnoucího moderátora v seriálu HBO The Newsroom (Newsroom).

„Vůbec jsem to nečekal, běžně totiž nevyhrávám nic,“ žertoval během děkovací řeči v Los Angeles Daniels.

Emmy za nejlepší ženskou roli porota udělila Claire Danesové za ztvárnění agentky CIA v seriálu Homeland (Ve jménu vlasti).

Hned tři ceny Emmy si z vyhlašování v Los Angeles odnesl seriál Behind the Candelabra (Liberace!) s Michaelem Douglasem v roli klavíristy, který v roce 1987 zemřel na AIDS, úlohu jeho milence sehrál Matt Damon.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme