Drnovické catenaccio

Uprostřed dvoutisícových Drnovic nedaleko jihomoravského Vyškova stojí fotbalový stadion pro 10 000 diváků. Je to dnes poměrně bizarní pyramida zaniklé fotbalové civilizace… Film Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace představil v Odpolední session režisér a producent Radim Procházka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drnovické catenaccio | Foto: Česká televize

Vzestup a pád drnovického fotbalového klubu je typický pro český fotbal, politiku a podnikání devadesátých let - jsou za ním nejen góly, ale taky tajemní sponzoři, korupce či doping. Dokument Drnovické catenaccio zavádí diváky do dob, kdy topné oleje od benzínu ještě nerozeznali ani nejvyšší ministerští úředníci a kdy čeští fotbalisté hráli o evropský titul.

Angažování filozofů Petříčka a Bělohradského do filmu, etnografický komentář filmu od Igora Chmely, filmy Roberta Sedláčka a Karla Vachka z producentské pozice, ale i dokudrama o Čunkovi nebo názory mainstreamových recenzentů. To všechno jsme probrali ve velkém rozhovoru s režisérem v Odpolední session 15. září 2010.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o dokumentu Drnovické catenaccion

Podívejte se na trailer filmu:

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme