Ennio Morricone bude mít hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Na hollywoodském chodníku slávy dnes přibude další hvězda. Slavnostně ji odhalí italský hudební skladatel a dirigent Ennio Morricone.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ennio Morricone | Foto: Nicolas Genin, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Na Hollywood Boulevard doprovodí Ennia Morriconeho režisér Quentin Tarantino. Právě k jeho snímku Osm hrozných Morricone složil hudbu, za kterou je nominovaný na Oscara.

„Do Los Angeles jedu bez očekávání, protože je to už po šesté a pětkrát jsem nevyhrál. Takže doufám, že tentokrát to vyjde, ale nejsem si tím vůbec jistý,“ řekl italský skladatel ke své šesté nominaci na Oscara.

Ennio Morricone nahrál hudbu k snímku Osm hrozných loni v Praze s Český národním symfonickým orchestrem a už za ni dostal Zlatý glóbus. Oscara obdržel v roce 2007 za celoživotní dílo.

Sedmaosmdesátiletý Morricone je autorem hudby k více než pěti stovkám filmů a seriálů. Nejznámější je muzika k westernu Sergia Leoneho Tenkrát na Západě, z něhož pochází snad nejslavnější hudební motiv v historii, slavné teskné tóny harmoniky.

K dalším slavným snímkům, k nimž Morricone složil hudební doprovod, patří filmy Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Nejvyšší nabídka či seriál Chobotnice.

ČRo, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme