Festival La Película nabízí ohnivé tango i ohlédnutí do španělské historie

Animovaný dokument, crazy horor i tango nabízí festival španělských filmů La Película. Mimo jeho hlavní části v kině Světozor letos zájemci mohou zhlédnout práci současných španělských tvůrců také v Brně, Hradci Králové a Ostravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

La Película | Foto: Oficiální Facebook festivalu La Película

Festival odstartuje snímek Sněhurka: Jiný příběh, který je inspirovaný klasickou evropskou kinematografií dvacátých let. Režisér Pablo Berger ho připravoval dlouhých osm let a jeho osobitá variace na klasickou pohádku si získává pozornost i na světových festivalech.

„Přes dokonalost stylizace neztratil nic z obecné filmové funkčnosti. Je to obrovský příběh věčné lásky, nádherné melodrama, na jehož konci většina diváků končí v slzách,“ říká Jan Jílek z Asociace českých filmových klubů, která Sněhurku: Jiný příběh uvádí i do českých kin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Rajlichové o festivalu španělských filmů La Película

Španělských snímků v běžné distribuci v Česku moc není. La Película nabídne třeba nevšední animovaný dokument 30 let v temnotě o republikánském starostovi Manuelu Cortésovi, který se musel skrývat před frankisty.

„Je to skutečný příběh republikána, který 30 let přežíval v jedné místnosti ve skrytu svého domu. Film je zajímavý tím, jak je kombinovaný s animovanou částí,“ dodává dramaturg David Čeněk.

Loni měli diváci možnost seznámit se s venezuelskou kinematografií, letos je čeká neméně zajímavý výlet do světa argentinského filmu. Za vidění určitě stojí Moje tango režisérky Jany Bokové o historickém a sociálním pozadí slavného tanečního stylu.

V pražském Světozoru skončí La Película v neděli 24. února, pak se přesune do Brna, Hradce a Ostravy.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme