Festival otrlého diváka v kině Aero poosmé vyděsí i znechutí

Filmy plné krve, násilí a sexu, navíc v té nejzvrhlejší formě, jsou k vidění ode dneška od 19. února v pražském kině Aero. Festival otrlého diváka je určený divákům, které neláká běžná produkce a raději zajdou na výjimečné až výstřední snímky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival otrlého diváka 2012 | Foto: Festival otrlého diváka

Festival nabídne 17 celovečerních filmů, které se vymykají standardním estetickým normám. Mnohé prozradí už jejich názvy: Orgie mrtvých, Vražedný aerobic nebo Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu.

„Leitmotivem letošního ročníku je fyskultura. Hodně se zaměřujeme na aerobic a gymnastiku, a oživujeme tak nostalgickým způsobem ducha 80. let, kdy byl aerobic v kurzu a odrážel se i v kinematografii,“ řekl Radiožurnálu jeden z organizátorů festivalu Antonín Tesař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program Festivalu otrlého diváka přiblížil v Ozvěnách dne jeden z organizátorů Antonín Tesař

V programu se objeví také akční snímek Gymkata o tajném agentovi, jenž bojuje proti komunismu smrtonosnou kombinací gymnastiky a karate. A ne náhodou, že zahajovacím titulem je na valentýnský svátek všech zamilovaných film s názvem Zvrhlá biologie.

Některé přístupné jsou přístupné od 18 let, jinak se ale organizátoři speciálně nezaměřují na žádnou věkovou skupinu. „Hlavní skupina diváků je 18 až 35 let, nicméně starší ročníky také nejsou ze zájmu o otrlé filmy vyloučeny,“ přiblížil Tesař skladbu publika.

Přehlídka se koná už poosmé, ani letos nebude chybět řada doprovodných programů, které zpestří projekce a diváky obohatí o nové zážitky. Těšit se mohou například na němý film s živým hudebním doprovodem či interaktivní projekci.

Veronika Sedláčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme