Festival ProTibet 2012 představí tradice a kulturu okupované země

V Česku začíná festival s názvem ProTibet 2012. Akci pořádá už po jedenácté občanské sdružení M.O.S.T., které chystá na celý březen tematické přednášky, výstavy a filmové projekce na podporu okupované země.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetské vlajky

Tibetské vlajky | Foto: Jiří Hošek

Stěžejní program odstartuje ve třech moravských městech a poté se rozšíří dál, říká ředitel festivalu Petr Ďásek.

„Největší programy poběží na ose Brno - Olomouc - Ostrava - Opava, tedy na Moravě, ale již v této chvíli máme přihlášených dalších 15 míst po České republice, kde mají zájem o takzvaný festivalový balíček, kdy my jim pošleme filmy, o které mají zájem, a základní informace.“

Festival zahajuje svou ostravskou výstavou Zdeněk Thoma, známý fotograf, cestovatel a publicista. Návštěvníci se také mohou těšit na diskuzi se slavným horolezcem Leopoldem Sulovským či přednášky tibetského učence Geše Ňimy Özera.

Promítat se budou filmy z tibetského archivu v New Yorku, součástí festivalu je i putovní výstava Tibet a Barma, která je součástí vzdělávacího projektu pro učitele a studenty. V Ostravě, Olomouci, Opavě a Brně vystoupí mezi 12. a 15. březnem Namgyal Lhamo, nejvýznamnější zpěvačka tradiční tibetské opery.

Výtěžek z festivalu půjde na podporu tibetské školy Gyalten, která poskytuje vzdělání pro chudé nomádské děti.

Kateřina Daňková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme