Festival v Cannes zahájí Andersonův film s Brucem Willisem

Na červeném koberci v Cannes by se měl objevit i hollywoodský herec Bruce Willis. Ten si totiž zahrál v novém snímku režiséra Wese Andersona s názvem Království vycházejícího měsíce. Tento film navíc zahájí letošní 65. ročník mezinárodního filmového festivalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival v Cannes | Foto: Jan Šmíd

Někteří Andersenovy snímky vyzdvihují, jiní zatracují. Nicméně za film Fantastický pan Lišák si vysloužil i nominaci na Oskara. Teď ve francouzském Cannes představí svůj poslední film Království vycházejícího měsíce, na jehož scénáři režisér spolupracoval se synem známého filmaře Francise Forda Coppoly Romanen.

Snímek z prostředí 60. let o útěku dvou mladých milenců, po jejichž stopách se vydal Bruce Willis coby místní šerif a velitel skautského oddílu v podání Edwarda Nortona, ale láká i na další hollywoodské celebrity. Mimo jiné Frances McDormandovou či Jasona Schwartzmana. I ti by se tak po červeném koberci mohli projít.

65. mezinárodní filmový festival bude francouzské letovisko hostit od 16. do 27. května. Do čela letošní poroty zasedne italský herec a režisér Nanni Moretti.

Lubica Bergmanová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme