Film Signál režiséra Tomáše Řehořka má slavnostní premiéru

Dnes večer má slavnostní premiéru film Tomáše Řehořka Signál. Inspiroval se situací, kdy na určitých místech není možné mobilní spojení. V hlavních rolích si zahráli Kryštof Hádek a Vojtěch Dyk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino | Foto: stock exchange

Představují dvojici povedených mladíků, kteří se pokusí o zpočátku celkem nevinný podvod.

Pod záminkou hledání místa pro mobilní vysílač se s přispěním obyvatel malé vesničky začnou do celé záležitosti zaplétat stále více.

„Námět je starý už asi pět let, když jsme díky jinému projektu hledali nějaké lokace v Rumunsku,“ vysvětluje scénárista Marek Epstein původ inspirace ke scénáři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o novém českém filmu Signál připravila Eva Rajlichová

V chudé vesnici u honosného domu objevili věž místního operátora Orange. „Tam nám řekli, že před dvěmi lety přišli, že hledají místo na svůj vysílač. Ten, kdo místo poskytne, tak bude mít doživotní rentu," vzpomíná scénárista a dodává:

„Ve vesnici se spustila mela, kterou vyhrál starosta. Tak jsem si říkal, že kdybych to implantoval do Čech, že by to pravděpodobně také fungovalo.“

Hádek a Dyk si natáčení užívali a spolu se jim prý hrálo dobře. Ve filmu je ale k vidění řada dalších populárních tváří, například Hynek Čermák, Norbert Lichý nebo Boleslav Polívka, ale i Karel Roden nebo Jiří Menzel.

O hudbu k filmu se postarali Petr Kaláb a František Soukup. Titulní písničku Čekám na signál nahrála skupina Nightwork.

V českých kinech se snímek objeví 16. února.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme