Film Sokolov 09

Devátý ročník Filmu Sokolov, který se koná od 13. do 15. listopadu 2009, se pokusí přiblížit vztah českého a německého národního prostředí tak, jak se odrážel a byl spoluvytvářen v české i německé filmové tvorbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Sokolov 09 | Foto: Press kit

Dramaturgové celé akce věnovali pozornost především dvěma základním okruhům: za prvé filmové reflexi národní identity a za druhé formám zobrazování "toho druhého", ať už v souladu či rozporu s národními zájmy a ve vztahu k aktuálním historickým událostem.

Seminář, který kromě filmových projekcí nabídne i pásmo přednášek a diskuzí, by měl tentokrát vedle filmových vědců přilákat také historiky, sociology a politology. Město Sokolov, ve kterém se seminář uskuteční, bylo navíc do roku 1945 součástí Sudet: po odsunu Němců sem socialistické Československo soustředilo dělníky různých profesí a zatížilo oblast těžkým průmyslem. Lepší místo pro uskutečnění specifické přehlídky, jež se bude snažit reflektovat různé podoby reflexe česko-německých vztahů, tak lze najít jen stěží.

Skromný, a přece pestrý program Filmu Sokolov, stejně jako každoročně vydávaný sborník pro Radio Wave, představil jeden z hlavních organizátorů semináře Přemek Martinek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Film Sokolov

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme