Film Únos trhá na Slovensku rekordy. Pokořil i Jakubiskovu Bathory

Film o únosu syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče je divácky nejúspěšnějším slovenským filmem. Za první dva týdny přilákal Únos do kin přes 152 tisíc lidí. Předstihl tak i dosavadní rekordmany, jako byla třeba Bathory Juraje Jakubiska nebo československá romantická komedie Všechno nebo nic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek z filmu Únos | Foto: Continental

Větší kina, multiplexy, nabízejí film Únos od režisérky Mariany Čengel Solčanské několikrát denně. A přestože v programu najdete i divácky oblíbeného komiksové série nebo čerstvě Oscary oceněné snímky, nejvíc lidí vychází ze sálu, kde se promítal právě Únos.

Málokdo z diváků jde ale na film pouze jako na akční thriller. Všichni chtějí vidět, jak se události v devadesátých letech skutečně staly, přestože film předkládá pouze jednu z možných verzí, ve které za únosem Michala Kováče mladšího stojí slovenská tajná služba, stejně jako za vraždou s událostí spojenou. A to vše pod záštitou Vladimíra Mečiara.

Tehdejší premiér vyhlásil na vyšetřování případu před devatenácti lety amnestie. Diváci ale věří, že film může současnou situaci změnit a politici amnestie zruší.

Film Únos na plátna českých kin zamíří nejdříve v létě a to na mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru