Filmovou Cenu Vladislava Vančury letos získal Miloš Forman

Filmovou Cenu Vladislava Vančury za přínos české a světové kinematografii získal letos režisér Miloš Forman. Slavnostní udílení cen Českého filmového a televizního svazu FITES se tradičně konalo v Berouně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MFF Karlovy Vary

MFF Karlovy Vary | Foto: Tomáš Adamec

Třiaosmdesátiletý autor filmů Hoří, má panenko nebo Amadeus Miloš Forman si z Ameriky pro cenu nepřijel. Většina ostatních převzala ocenění osobně.

Trilobity získali například Jana Ševčíková za dokument Opři žebřík o nebe, Pavel Göbl za film Odborný dohled nad východem slunce nebo tvůrci televizního seriálu Terapie II.

Dětské porotě se nejvíce líbil snímek Jiřího Mádla Pojedeme k moři.

Cenu nesoucí jméno exprezidenta Václava Havla si z Berouna odváží tvůrci internetového seriálu Kancelář Blaník. Celkem bylo oceněno 12 televizních, filmových nebo internetových děl.

Filmovou anticenu Zlatý citrón získala v Berouně Poslanecká sněmovna za neprůhlednou stranickou volbu takzvaných mediálních rad.

Režisérka Jana Ševčíková získala Trilobita za dokumentární film Opři žebřík o nebe | Foto: ČTK

Herec Marek Daniel převzal za tvůrce internetového sitkomu Kancelář Blaník Cenu Václava Havla | Foto: ČTK

Režisér Pavel Göbl obdržel cenu za film Odborný dohled nad východem slunce | Foto: ČTK

Tomáš Pilát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme