Filmový debut Špína režisérky Nvotové bude mít premiéru v Rotterdamu

Na mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu bude mít na konci ledna premiéru celovečerní hraný filmový debut režisérky Terezy Nvotové s názvem Špína. Snímek je natočení podle scénáře Barbory Námerové. Na festivalu je zařazen do sekce Bright Future, která patří představování mladých tvůrců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Špína (režie Tereza Nvotová) | Foto: moloko films

Producent filmu Miloš Lochman z Moloko film říká: „Špína je dramatický příběh studentky Leny, která se musí vyrovnat se znásilněním, jež ji potkalo v nejcitlivějším období dospívání. Absurdní pocity viny a důsledky jejího rozhodnutí se s těžkou životní situací nikomu nesvěřit, ji zavedou až na psychiatrickou léčebnu. Trvá dlouho, než odmítne být obětí a najde odvahu poprat se s minulostí.“

Film se natáčel v Bratislavě a Pezinku, v hlavních rolích diváci uvidí Dominiku Morávkovou. Annu Rakovskou, Róberta Jakaba nebo Patrika Holubáře.

Film Špína vznikl v česko-slovenské koprodukci společnosti Moloko film (Cesta ven, Kolka Cool), slovenského BFILM (Gottland) a pražské FAMU. Snímek finančně podpořil Státní fond kinematografie, slovenský Audiovizuální fond a evropská HBO.

Premiéru v českých kinech má mít snímek na jaře.

Natáčení filmového debutu Terezy Nvotové Špína | Foto: moloko films

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme