Filmový festival Alimen Terre má přispět k potravinové bezpečnosti

V rámci Světového dne potravin začíná v pražském kině Světozor 1. ročník mezinárodního filmového festivalu Alimen Terre, který má upozornit na plýtvání potravin nebo nešetrné zacházení s přírodními zdroji a zároveň na zodpovědnou produkci a konzumaci masa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino Světozor - stávající vchod

Kino Světozor - stávající vchod | Foto: Hynek Bulíř

Akci organizuje analytické centrum Glopolis u příležitosti Světového dne výživy. „Témata filmů na festivalu se týkají každého – každý konzumuje potraviny. Snažili jsme se najít co nejpřístupnější témata pro českou veřejnost a zároveň pokrýt celý svět – budou tam filmy i z rozvojové Afriky,“ vysvětluje koordinátorka festivalu Blanka Křivánková.

Centrum Glopolis se vedle klimatických změn a chytrých ekonomik zabývá právě potravinovou bezpečností ve světě. K naplnění rozvojových cílů také organizuje festival MDG 1 financovaný z evropských zdrojů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koordinátorka festivalu Alimen Terre Blanka Křivánková vysvětluje ve Světě o deváté náplň akce

Potravinovou bezpečností se rozumí právo každého na přístup k potravinám. „Domníváme se, že jsou ve vztahu vyspělého světa k rozvojovým trhům jisté mezery. Snažíme se dělat analýzy tímto směrem, upozorňovat na dopad na rozvojové země a podporovat tím třeba drobné zemědělce,“ dodává Křivánková.

Festival Alimen Terre bude probíhat do 19. října.

Martina Mašková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme