Filmový festival Litoměřice tentokrát Na hraně

Litoměřice letos hostí tradiční filmový festival už podesáté. Proběhne mezi čtvrtkem 26. a nedělí 29. srpna a představí se na něm filmy od třicátých let po současnost. Co přinese jubilejní kulatý ročník speciálního, se dozvíte v pozvánce Roberta Candry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový festival Litoměřice | Foto: Press kit

Desáté výročí Filmového festivalu Litoměřice není jediným důvodem k oslavě. Litoměřické kino Máj, kde probíhá hlavní část festivalu, bylo založeno právě před sto lety. A navíc si letos připomínáme 200 let od narození Karla Hynka Máchy, který v Litoměřicích zemřel. Tato jubilejní trojkombinace si žádá i zvláštní téma. Jaké, na to jsem se ptal organizátorky festivalu Renaty Vášové. Poslechněte si s ní rozhovor uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filmový festival Litoměřice tentokrát Na hraně

Litoměřický festival uvádí jak filmové novinky, tak snímky starší. V programu ale nechybí ani filmy zcela mimo českou distribuci, které je možné vidět jen tady. Režisér Ivan Vojnár je zvláštním hostem letošního ročníku a projekce svých filmů osobně uvede.
Návštěvníci budou mít i šanci poprvé v Česku vidět dva filipínské snímky, které - ačkoli možná trochu nečekaně - také souvisí s tématem festivalu i s místem konání.
POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s Renatou Vášovou, která přišla litoměřický festival představit do Odpolední session

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o Filmovém festivalu Litoměřice

Podrobnosti o programu i o dalších doprovodných akcích najdete na www.kinoostrov.cz.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme