Filmový festival v Cannes otevřel Allenův snímek Café Society, divákům se líbil

Americký režisér Woody Allen si znovu získal srdce filmových fanoušků. Jeho snímek Café Society, který zahájil filmový festival v Cannes, se líbil. Diváci odcházeli z projekce nadšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva herečka Blake Lively, režisér Woody Allen a herečka Kristen Stewart | Zdroj: Reuters

Na červeném koberci působil Woody Allen uvolněně, ochotně pózoval fotografům, a pokud mu to bylo nepříjemné, tak to na sobě nedal znát. Jeho snímek Café society, vyprávějící o Hollywoodu třicátých let, se líbil.

Čtyřicetiletá učitelka z Avignonu si myslí, že film je velmi dobrý, plný šarmu a jemné poezie. Podle ní také snímku pomohlo dobré herecké obsazení. Hodnocení je podle ní jednoduché - je to prostě výborný Woody Allen.

Třicetiletá Jullietta z Nice tvrdí, že film je sice trochu upovídaný, ale jinak zajímavý. Je hezký zejména esteticky a má dobré herecké obsazení. Kirsten Stewartová ve své roli obstála, podle Julietty je to určitě vhodný film pro úvod festivalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filmový festival v Cannes otevřel Allenův film Café Society. Divákům se podle zpravodaje Jana Šmída líbil

Filmový svátek, který potrvá do 22. května, představí v hlavní soutěži 21 snímků. Devítičlenné porotě předsedá režisér George Miller. Členy poroty jsou například zpěvačka a herečka Vanessa Paradisová nebo herci Kirsten Dunstová, Mads Mikkelsen či Donald Sutherland.

Mezi soutěžními snímky je například Julieta španělského režiséra Pedra Almodóvara, The Last Face amerického tvůrce a zároveň herce Seana Penna nebo La Fille inconnue belgických bratrů Jeana-Pierra a Luca Dardenneových.

V hlavní kategorii se představí i snímek vzniklý v česko-francouzské koprodukci. Film Personal Shopper je od francouzského režiséra Oliviera Assayase.

V sekci Cannes Classics budou mít zájemci příležitost zhlédnout digitálně restaurovaný český scifi film z roku 1963 Ikarie XB 1. Český film bude zastoupen také v nezávislé sekci La Quinzaine des Réalisateurs, kde bude promítán animovaný snímek Jana Sasky Happy End.

Devítičlenné porotě předsedá režisér George Miller (čtvrtý zprava) | Foto: Reuters

Návštěvníci festivalu se také mohou podívat na zrestaurovanou verzi francouzsko-britsko-amerického filmu Valmont, který natočil před více než čtvrt stoletím Miloš Forman.

Očekává se, že filmovou přehlídku navštíví na 200 tisíc diváků.

Festival byl zahájen. V úvodu vystoupil známý komik Laurent Lafitte | Foto: Reuters

MFF Cannes - počty promítaných a soutěžních filmů | Foto: Český rozhlas

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme