Fimfárum potřetí v českých kinech

Fimfárum, animované pohádky na motivy příběhů Jana Wericha, právě dnes vstupují do českých kin. Výroba třetí série si vyžádala čtyři roky práce a náklady okolo 30 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fimfárum - do třetice všeho dobrého 3D | Foto: MAUR film

Snímek je skládankou tří pohádek, pod poslední z nich s názvem Rozum a štěstí je podepsán mladý režisér David Súkup. Radiožurnálu přiznal, že před natáčením se trochu bál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Rajlichové o natáčení filmu Fimfárum v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„Trošičku se obávám, protože to je strašně dlouhá 35minutová pohádka, tak jsem si říkal, aby to všechno dobře dopadlo. Ale je tam zápletka, je tam spousta postav, je to hrozně výpravná pohádka, tak to mě vtáhlo a říkal jsme si, Rozum a štěstí to bude to pravé,“ řekl.

Rozum a štěstí vznikalo celých 11 měsíců. Práce ve 3D byla podle režiséra Davida Súkupa komplikovanější spíš při samotné realizaci – při samotném natáčení, hlídání kamery.

3D technologie příjemně překvapila

Fimfárum už viděli i první dětští diváci. Většině dětí se více líbila 3D verze, některé ale dávaly přednost „normální“ verzi.

3D technologie nakonec příjemně překvapila i producenta filmu Martina Vandale, finální podobou filmu byl podle svých slov nadšený.

„My jsme do toho šli s tím, že je to výzva. Je to něco nového, příležitost vyzkoušet si úplně novou technologii,“ řekl Martin Vandas.

I třetímu Fimfáru dominuje především nezaměnitelný hlas Jana Wericha, Tvůrci ale oživili příběhy celou řadou svých vlastních nápadů. Díky nim se třeba dozvíte co je na webové stránce budtekralem.com.

Eva Rajlichová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme