Francouzi se utkají o prestižní cenu César. Favoritem je snímek Láska a také Rez a kost

Francie dnes žije filmem. V pařížském divadle Chatelet se budou už po osmatřicáté předávat sochy Césara, francouzské obdoby oscarů. V centru pozornosti jsou letos dva filmy – snímek Láska a také Rez a kost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Marion Cotillardová si zahrála ve snímku Rez a kost. | Zdroj: Reuters

Také vítězové kategorií nejlepší herci by měli být z těchto filmů. V každém případě na zisk Césara za hlavní mužskou roli je nejvíce tipován Jean-Louis Trintignant, v ženách pak Emanuelle Rivaová, oba hráli ve filmu Láska. Bez šancí není ale ani Marion Cotillardová, která zazářila ve filmu Rez a kost.

Ceremoniál proběhne v době, kdy ve Francii vzbuzují velkou polemiku platy filmových herců, které jsou v době krize považovány za příliš vysoké. Na atraktivitě a sledovanosti letošních césarů to ale zřejmě nic nezmění.

Césary tradičně sledují na televizní obrazovce miliony diváků a jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších událostí kulturní scény celého roku.

Loni získal cenu snímek The Artist, také jeho režisér Michel Hazanavicius a herečka Bérénice Béjoová. Film byl oceněn i za hudbu, kameru a dekorace. Césara za mužský herecký výkon si odnesl Omar Sy za film Intouchables.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme