Francouzské filmové ceny César ovládla Hanekeho Láska

Snímek Láska rakouského režiséra Michaela Hanekeho se stal nejúspěšnějším francouzským filmem roku. Získal celkem pět Césarů a to v těch nejdůležitějších kategoriích. Stejně favorizovaný snímek Na dřeň proměnil čtyři nominace, ale v kategoriích méně významných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emmanuelle Rivaová s Césarem za nejlepší ženský herecký výkon | Zdroj: Reuters

Hanekeho Láska o stárnoucích manželech jednoznačně dominovala slavnostnímu ceremoniálu v divadle Chatelet, kromě dvou hlavních kategorií získali ocenění i oba představitelé titulních rolí - Jean Luis Trintignant a Emmanuelle Rivaová.

Snímek byl už oceněn na festivalu v Cannes a je rovněž nominán na Oscara v pěti kategoriích. Režisér Haneke už odcestoval do Los Angeles, slavné sošky se tam budou rozdávat v noci na pondělí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlašování filmových Césarů sledoval zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd

Čtyři Césary získal film Jacquase Audiarda Na dřeň - ale pouze v kategoriích jako je nejlepší hudba či střih, mladý herec a nejlepší adaptace scénáře, což je určitým zklamáním. Naprázdno vyšla i největší hvězda francouzského filmu posledních let Marion Cotillardová.

Nejlepším zahraničním filmem se ve francouzské metropoli stal snímek o osvobození amerických rukojmích v Íránu v roce 1979 Argo, který patří rovněž mezi velké favority oscarového klání. Čestného Césara za celoživotní dílo si z Paříže odvezl americký herec a režisér Kevin Costner.

Igor Maňour, Jan Šmíd, Jan Prokeš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme