Francouzský herec Alain Delon slaví 75. narozeniny

Francouzský herec Alain Delon dnes slaví 75. narozeniny. Ztvárnil na devadesát filmů, z nichž některé navíc sám produkoval a režíroval. K nejznámějším patří Černý tulipán, Zorro, Gepard nebo Zatmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alain Delon s Nicolasem Sarkozym | Foto: Wikimedia Commons

Alain Delon má podle filmového kritika a publicisty Radovana Holuba dvě herecké polohy. První představuje rozmarného šlechtice – mladíka s krásnou tváří či člověka, který se zaobírá „cetkami života“. Druhá poloha je pistolník, tvrdý chlapík, který dovede zároveň okouzlit.

Tvrdost v rolích postupně převažovala a Alain Delon se stal velkým gangsterem francouzského filmu. Ženy Alaina Delona zbožňovaly a říkalo se mu dokonce Brigitte Bardotová v mužském provedení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radovan Holub hovoří o Alainu Delonovi ve Světě o jedné na Rádiu Česko.mp3

K filmu se dostal díky známosti s herečkou Brigitte Auberovou, která ho s sebou vzala do Cannes. Právě tam ho oslovili takzvaní lovci talentů a Alain Delon s velkým úspěchem absolvoval kamerové zkoušky a dostal první filmovou nabídku. V roce 1957 se poprvé objevil ve snímku Když se do něčeho plete žena.

Martina Hanáčková, Václav Sochor, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme