Francouzský herec Alain Delon slaví 75. narozeniny

Francouzský herec Alain Delon dnes slaví 75. narozeniny. Ztvárnil na devadesát filmů, z nichž některé navíc sám produkoval a režíroval. K nejznámějším patří Černý tulipán, Zorro, Gepard nebo Zatmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alain Delon s Nicolasem Sarkozym | Foto: Wikimedia Commons

Alain Delon má podle filmového kritika a publicisty Radovana Holuba dvě herecké polohy. První představuje rozmarného šlechtice – mladíka s krásnou tváří či člověka, který se zaobírá „cetkami života“. Druhá poloha je pistolník, tvrdý chlapík, který dovede zároveň okouzlit.

Tvrdost v rolích postupně převažovala a Alain Delon se stal velkým gangsterem francouzského filmu. Ženy Alaina Delona zbožňovaly a říkalo se mu dokonce Brigitte Bardotová v mužském provedení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radovan Holub hovoří o Alainu Delonovi ve Světě o jedné na Rádiu Česko.mp3

K filmu se dostal díky známosti s herečkou Brigitte Auberovou, která ho s sebou vzala do Cannes. Právě tam ho oslovili takzvaní lovci talentů a Alain Delon s velkým úspěchem absolvoval kamerové zkoušky a dostal první filmovou nabídku. V roce 1957 se poprvé objevil ve snímku Když se do něčeho plete žena.

Martina Hanáčková, Václav Sochor, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme