Harry Potter a Relikvie smrti konečně dorazili do českých kin

Fanoušci Harryho Pottera se dočkali. Do kin přišla první část závěrečné kapitoly příběhu o mladém čaroději s jizvou na čele. Ve speciální půlnoční premiéře viděly sedmý celovečerní film s názvem Harry Potter a Relikvie smrti stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harry Potter | Foto: Warner Bross

Někteří fanoušci dorazili na premiéru v kostýmech, ať už to byly čarodějnické klobouky nebo hábity. V jejich výzbroji nechyběly ani hůlky. Občas bylo možné zaslechnout i nějaké kletby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na půlnoční premiéře filmu byl i redaktor Českého rozhlasu Nikola Bojčev

Podle kritiků jsou Relikvie smrti zatím nejtemnějším filmem celé ságy o Harrym Potterovi. Návštěvníkům kina to ale vůbec nevadilo. „Je to válka taková, jaká je. Za války umírají lidé. Já si myslím, že to je jedna z věcí, kde Harry Potter ukazuje život takový, jaký je. V životě všechno nekončí happy endem, ve skutečném životě umírají dobří lidé i hrdinové. Myslím si, že to je velmi dobře ztvárněné,“ vysvětlila jedna z návštěvnic premiéry.

Při odchodu z kinosálu bylo podle redaktora Českého rozhlasu Nikoly Bojčeva slyšet spousty spokojených reakcí. „Celkem spokojenost. Bylo to lepší než šestka a atmosféra byla výborná. Možná by to chtělo v některých částech prostříhat.“

Druhou finální část filmu uvidíme v kinech v červenci příštího roku.

Nikola Bojčev, Lenka Rafaelová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme