Herec Bill Cosby nebude obžalován ze sexuálního zneužití

Americký komik Bill Cosby nepůjde k soudu za údajné sexuální zneužívání, kterého se měl dopustit v sedmdesátých letech. Justice považuje případ za promlčený. Herec měl zneužít dvě nezletilé dívky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký komik Bill Cosby

Americký komik Bill Cosby | Zdroj: Reuters

Judy Huthová, která Cosbyho obvinila, tvrdí, že v roce 1973 jí a její kamarádku slavný herec nejprve opil a pak sexuálně obtěžoval. Dívkám bylo tehdy 15 let.

To je ale pouze jedno z řady obvinění, se kterými se v tuto chvíli Cosby potýká. Za poslední dva měsíce vystoupilo veřejně 15 žen, které tvrdí, že je komik znásilnil nebo obtěžoval.

Většina z nich se shoduje v tom, že je nejdřív herec zdrogoval. Cosby veškerá obvinění odmítá.

Řada ztěchto případů je ze 70. a 80. let. Právě v té době, v roce 1984 Cosby odstartoval svůj slavný pořad The Cosby show, klasický sitcom o velké rodině, který se proslavil po celém světě a znají ho také čeští diváci.

Bill Cosby se podílel i na scénáři k jednotlivým dílům. Ve své komediální dráze pokračoval i po skončení rodinného seriálu.

Obvinění mu ale v poslední době práci hodně komplikují. Třeba televize NBC kvůli skandálům nedávno zrušila chystané natáčení nového seriálu.

mkp, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme