Herec Jiří Mádl přijel do Karlových Varů představit film Konfident

Hlavní ozdobou domova České televize v Karlových Varech je dnes herec Jiří Mádl. Spolu s dalšími představuje nový snímek Konfident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Mádl ve filmu Konfident | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

„Ta role je pro mě výrazná hlavně svým rozsahem, protože já jsem nikdy neměl ve filmu možnost stárnout,“ řekl Jiří Mádl.

„A tady jsem se snažil jak vzhledově, tak výrazem. Protože jsem na začátku hrát jak člověka, který je mladší než já, pak většinu člověka mého věku a pak i toho staršího. A to je hrozně zvláštní, navíc když se to netočí chronologicky. A to byla docela velká výzva,“ přiznal herec.

Jde o napínavý příběh z časů, kdy státní moc zasahovala do soukromí lidí více, než bylo zdrávo.

Jiří Mádl byl Hostem Radiožurnálu

Číst článek

„Další film, kterým budeme pokračovat, bude Tady dělám já. Letošní nová letní komedie. Od šesti hodin – to máme každý den – sem můžete přijít s dětmi a pouštíme hodinový blok českotelevizníéch Večerníčků,“ doplnil další program dDvid Ejem z České televize.

Domov České televize na filmovém festivalu v Karlových Varech nabízí návštěvníkům setkání s tvůrci filmů, workshopy a relaxaci při nejrůznějších koncertech.

Do Karlových Varů už přijelo přes sedm tisíc nadšenců filmu a koupili 56 tisíc vstupenek. Filmová plátna už nabídla 115 projekcí.

Další dva soutěžní snímky

Světová a mezinárodní premiéra dnes čeká porotu a diváky soutěžní sekce na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Každá z jiného prostředí.

Prostřednictvím filmového plátna se ocitnou v Obchodě na konci světa. Velmi sugestivní japonský snímek zachycuje osud majitelky místní prodejny, která nedokáže navázat na odkaz své matky.

Marnost a bezradnost všude kolem jí nepomáhají najít životní směr.

Italský soutěžní film Román o jednom masakru vypráví komplikovaný příběh rozplétání toho, co se vedlo k výbuchu v milánské bance v roce 1969. Událost tehdy otřásla celou italskou společností, která byla během studené války na hranici Východu a Západu.

Románové kompozici odpovídá i členění filmu do kapitol, které ukazují různé aspekty příběhu. Ústředním průvodcem je vyšetřovatel. Divák s ním prožívá muka tápání a hledání pravdy, kterou ale italská společnost nezná dodnes. Film si hraje s tím, čemu dnes říkáme spiklenecké teorie.

Adéla Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme