Hlava, ruce, srdce. Film o historickém zlomu má premiéru

Druhý celovečerní film režiséra a scenáristy Davida Jařaba Hlava, ruce, srdce, se v podvečer představí v pražském kině Světozor. Snímek zavede diváky do roku 1914, přesto je nezatíží žádnými výjevy z války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino Světozor - stávající vchod | Foto: Hynek Bulíř

„Rozhodně to není historický film, rozhodně to není film, který se snaží vypovídat o historických skutečnostech, ale zasazení do období první světové války není náhodné,“ vysvětlil Radiožurnálu Jařab.

„Pro mě je podstatné, protože mluvím o nějakém zlomu, který nastal v dějinách, o rozpadu tradičních hodnot starého světa. Najednou vzniká jemná půda pro nový svět, pro spoustu obyčejné kreativity a svobody a na druhé straně také pro svět určitých pokřiveností,“ dodal.

Zach: David ani netušil, co všechno napsal

Hlavních rolí ve filmu o lásce bez lásky, o válce bez války a magii bez kouzel se zhostili Roman Zach, Viktorie Čermáková a Martin Finger.

„Když jsem si četl scénář poprvé, tak mi to přišlo oproti Vaterlandu takové jednoznačné. Je to docela jednoduché, přitom výborné,“ říká herec Roman Zach.

„Pak jsem si to četl znovu a začal jsem tam nacházet ty jednotlivé příběhy, tu vrstevnatost. Začali jsme o tom mluvit a dozvěděl jsem se, že nás napadaly ještě úplně jiné věci, které Davida ani nenapadaly,“ vypráví.

Film Hlava, ruce, srdce se objeví v běžné distribuci od 18. listopadu.

Zuzana Filípková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme