Hlavní cenu festivalu Tourfilm 2011 získali filmaři z Mexika

Hlavní cenu 44. ročníku mezinárodního filmového festivalu turistických filmů Tourfilm, který se koná v Karlových Varech a je nejstarším festivalem svého druhu na světě, si odnášejí filmaři z Mexika za film Mexico en tus Sentidos. Do soutěže letos bylo přihlášeno téměř 500 filmů a 352 multimedií ze 135 zemí světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tourfilm

V kategorii videa a filmy do 30 minut prezentující země, regiony a města vyhrál dánský snímek We love bikes. Druhé místo obsadil český snímek Krátký film o dlouhé historii Litomyšle. Ten zvítězil také v kategorii Tour Region Film představující domácí tvorbu v oblasti videa, webových stránek a CD-ROMů s turistickou prezentací České republiky.

V kategorii videa a filmy kratší než 3 minuty vyhrál švýcarský snímek Switzerland - More than just mountains, kategorii dokumentárních filmů cestopisný dokument Útěk na Tahiti a jeho ostrovy od dvojice autorů Libor Špaček a Petra Doležalová.

Dnešní festivalový den byl věnován Himálaji. Diváci měli možnost vidět výstavu fotografii, hru na tibetské nástroje či himalájské tance a také si poslechnout povídání o velehorách od známých osobností. Nábytkem a dekoračními předměty přímo z Himalájí byla zařízena i vstupní hala hotelu Thermal. Návštěvníci mohli posedět v Tibetské čajovně či prohlédnout si budhistický chrám.

bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme