Hobit se vydává na Neočekávanou cestu i po českých kinech

Premiéra filmu Hobit: Neočekávaná cesta je tady. Tisíce fanoušků dnes o půlnoci uvidí první díl trilogie z prostředí románu spisovatele J. R. R. Tolkiena. Snímek režiséra Petera Jacksona ale dějiny kinematografie zřejmě nepřepíše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hobit: Neočekávaná cesta | Foto: thehobbit.com

K radosti mnoha fanoušků se vracejí staří známí - Frodo a Bilbo Pytlíkovi, čaroděj Gandalf i zástupci Elfů Elrond a půvabná Galadriel.

Znovu se do kostýmů oblékli původní herci Elijah Wood, Ian Holm, Ian McKellen, Hugo Weaving a Cate Blanchet, s jedinou výjimkou, ústřední postavu - mladého Bilba Pytlíka - hraje nováček Martin Freeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi českými novináři, kteří film Hobit: Neočekávaná cesta už viděli, byl i redaktor Nikola Bojčev

Mimo to se ale setkáme se spoustou nových postav, kterých je tolik, že ani nemáte šanci si jejich jména za těch 166 minut zapamatovat. Ať už jde o trpaslíky nebo zákeřné skřety. Nad nimi rozhodně vyčnívá starý známý Glum.

Nádherné novozélandské přírodní scenérie jsou stejně úchvatné jako před lety při premiéře Pána prstenů. Možná ještě o chlup lepší. Tentokrát ale děj lidově řečeno ‚odsejpá‘ podstatně pomaleji, a dokonce ani působivá hudba skladatele Howarda Shorea nedokáže putování popostrčit, abychom se k vytouženému cíli trochu víc přiblížili. Vždyť než se něco skutečně začne dít, uplyne minimálně hodina.

Režisér Peter Jackson natočil Hobita ve 3D formátu, ve zcela novém zvukovém mixu a chlubí se dvojnásobným počtem políček za vteřinu, což zvedá kvalitu obrazu. O trojrozměrnosti většiny scén ale nemůže být ani řeč a pravdou je, že extrémně vysoké rozlišení neúprosně odhalí jakoukoli nedokonalost triků.

Kdyby se Film Hobit: Neočekávaná cesta měla hodnotit jako ve škole, dostal by horší trojku. Za nestřídmost tvůrců. Tenhle fantasy snímek bohužel dějiny kinematografie nepřepíše.

Nikola Bojčev, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme