Hollywoodský režisér Tony Scott spáchal sebevraždu skokem z mostu

Filmový svět přišel o jednoho z nejznámějších režisérů. Osmašedesátiletý Tony Scott skočil z mostu nedaleko Los Angeles. Jeho tělo ve vodě našli po čtyřhodinovém pátrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Scott | Foto: Reuters

Smrt Tonyho Scotta se vyšetřuje jako sebevražda. V autě, které nechal zaparkované na mostě, se našel dopis na rozloučenou, jeho text ale policie zatím nezveřejnila.

Kariéra rodilého Brita, mladšího bratra dalšího slavného režiséra Ridleyho Scotta, byla spojena s americkým Hollywoodem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osobnost režiséra Tonyho Scotta připomíná redaktor Nikola Bojčev

Osmašedesátiletý Tony Scott dokázal držet krok s mnohem mladšími filmovými tvůrci. V žánru akčních filmů patřil k těm nejosobitějším režisérům.

Kdo by neznal dnes už klasiku s názvem Top Gun s Tomem Cruisem a americkými stíhačkami v hlavních rolích.

Po hitu o americkém námořnictvu zamířil mezi strážce zákona pokračováním snímku Policajt z Beverly Hills, následovaly další akční klasiky jako Poslední skaut nebo Nepřítel státu. Posledním celovečerním akčním filmem byl v českých kinech neuvedený thriller Nezastavitelný.

Tony Scott odešel od spousty rozdělané práce. Mluvilo se o pokračování Top Gunu nebo o celovečerní verzi seriálu 24 hodin. Na to už ale nedojde.

Jitka Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme