Homer Simpson poprvé živě odpovídal televizním divákům

Americká televizní stanice Fox tak trochu přepsala historii televizní zábavy. Úplně poprvé totiž mohli diváci v živém vysílání komunikovat s animovanou postavou. Homer Simpson se na závěr 595. epizody seriálu Simpsonovi posadil za stůl a tři minuty odpovídal na telefonické a internetové dotazy fanoušků. Ti se třeba ptali, jak nejlépe předstírat práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Graffitti s Homerem Simsonem - Simpsonovi - Homer Simpson | Foto: Creativ Commons Attribution-NonCommercial 2.0 Generic, duncan c

Ještě před živým vysíláním Homera uvedla jeho animovaná rodina. Homerova žena Marge nejdřív divákům oznámila, že je čeká speciální zážitek, a předala slovo své kreslené dcerce Líze.

Ta pak trochu ironicky prohlásila, že zabralo jen 27 let, aby v seriálu dokázali to, co umí televize už od roku 1954, tedy odpovídat živě na dotazy diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na televizi Fox proběhl živý rozhovor diváků s Homerem Simpsonem. Ptali se ho například, jak předstírat práci

Diváci se Homera třeba ptali, jak v práci nejlépe zamaskovat, že nepracují. Podle Homera je nejlepší nosit do zaměstnání brýle s tmavými skly a pokud možno si je přilepit k očím.

Zazněly ale třeba i otázky jako kterou pizzu má Homer nejradši nebo jaké auto řídí. Tvůrci seriálu se původně obávali, že se lidi budou hodně ptát i na politická témata, hlavně na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Nakonec ale moc lidí politika nezajímala.

Castellaneto poprvé Homera i hrál

„Rozhovor“ umožnil software pro počítačové rozpoznávání pohybů, který kopíroval pohyby dabéra Dana Castellaneta. Technologie motion capture už se ve filmovém průmyslu běžně používá, vznikla tak například postava Gluma ve filmové trilogii Pán prstenů. Fox tuto technologii ale poprvé využil pro živé vysílání.

Dan Castellaneto tak vlastně poprvé animovaného Homera nejen daboval, ale i hrál. Počítač každý jeho pohyb zachycoval a automaticky převáděl na animované video.

Tvůrci pořadu o živém rozhovoru uvažovali už před deseti lety. Problém ale byl s okamžitým převodem pohybů. Celá záležitost prý působila dost uměle, a tak ještě počkali na to, až budou mít k dispozici vypracovanější technologie.

Autoři chtěli mít také jistotu, že v televizi nezazní žádná sprostá slova nebo nevhodné otázky, takže divácké dotazy vysílali se sedmivteřinovým zpožděním. Výkonný producent Al Jean doslova řekl, že by nerad, aby se jim stalo něco podobného jako Jannet Jackson, které jednou při tanci vypadlo z výstřihu ňadro.

Diváci také museli před zavoláním do studia souhlasit s právními podmínkami, například museli potvrdit, že jim už bylo 18 let. Podle Ala Jeana ale byl Dan Castellaneto připravený v podstatě na cokoliv, s improvizací má totiž mnoho zkušeností.

Simpsonovi | Foto: Český rozhlas

Marie Machytková, dab, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme