Hooperovi filmoví Bídníci osloví především klasické muzikálové publikum

Do českých kin míří nový filmový muzikál Bídníci, natočený podle klasického románu Victora Huga. Slavnostní premiéra filmu Toma Hoopera se konala ve středu večer v pražském kině Lucerna i za přítomnosti mnoha českých muzikálových hvězd.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pasáž Lucerna v Praze.

Pasáž Lucerna v Praze. | Foto: Filip Jandourek

Nejnovější počin režiséra Toma Hoopera, který získal Oscara za snímek Králova řeč, poměrně vkusně převádí na filmové plátno veleúspěšný muzikál. Ten prý vidělo na celém světě na 60 milionů lidí.

Ve filmu se vůbec nemluví. Režisér přiměl herce, aby zpívali, divák tak může posoudit, jak si vedli třeba Hugh Jackmann nebo Russel Crow.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o filmové adaptaci muzikálových Bídníků natočila redaktorka Eva Rajlichová.

Právě zpěv je na Hooperově adaptaci pozoruhodný. Herci při nazpívání písní nepoužívali playback, a tak v některých místech zpěv nezní úplně čistě, o to je ovšem zážitek autentičtější.

Českou distribuční premiéru muzikálu v pražském kině Lucerna ozvláštnila přítomnost protagonistů českých muzikálových představení. Objevila se na ní například Helena Vondráčková, Monika Absolonová či Marian Vojtek.

Už to, že nejnovější filmové Bídníky vystřelila do českých kinosálů slavnostní premiéra korunovaná večírkem naznačuje, že distributor si je jejich úspěchem u diváků skoro jistý.

„Bídníci jsou určitě tak silný a významný titul, že si premiéru zaslouží, už jenom proto, že když sem ten muzikál z kraje devadesátých let přišel na divadelní prkna, tak se stal určitým fenoménem, vlastně byl takovou předzvěstí české muzikálové scény,“ říká Petr Slavík z Bontonfilmu.

V divadelním provedení úspěšného muzikálu se v česku vystřídala řada známých zpěváků, mezi nimi i Magda Malá, kterou slyšelo i premiérové publikum v Lucerně.

O Hooperových filmových Bídnících se mluví jako o jednom z favoritů na filmového Oscara. Podle sázkových kanceláří je muzikál v první pětce. Konkurovat mu ovšem budou filmy jako Argo od Bena Afflecka, Nespoutaný Django od Quentina Tarantina nebo vynikající film Wese Andersona Až vyjde měsíc.

Eva Rajlichová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme