Hořící keř ani Můj pes Killer nominace na Evropské filmové ceny nezískaly

Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland ani Můj pes Killer Slovenky Miry Fornay se nedostaly do nejužší nominace šesti filmů, ze kterých se 7. prosince v Berlíně určí finalista Evropských filmových cen. Na 10. ročníku festivalu v jihošpanělské Seville má ale Česko i další zastoupení. Nesoutěžně se představí krátký animovaný film Jana Šrámka a Martina Búřila Chasm a slovensko-český animovaný snímek Pandy, který už dostal ocenění i v Cannes.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z filmu Hořící keř

Záběr z filmu Hořící keř | Foto: HBO

Film Pandy i tříminutový Chasm se na festivalu v nesoutěžní sekci promítnou celkem třikrát.

Česká animátorská škola se na festivalu v Seville předvedla už v minulosti, velký úspěch měl například Krtek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z jihošpanělské Sevilly se s aktuálními informacemi přihlásila spolupracovnice ČRo Ľubica Zlochová

Španělům se české animované filmy velmi líbí, vyhledávají je hlavně studenti, ale i rodiče s dětmi.

Na festivalu je celkem 182 snímků v soutěžních i nesoutěžních kategoriích. Větší prostor je letos věnovaný kinematografii Portugalska.

Vinou krize prý Španělé chodí méně do kina, mnoho kinosálů muselo i zavřít, festivaly naproti tomu ale milují. Evropský filmový festival v Seville se také těší přízni publika.

Včera na úvodní festivalové tiskové konferenci řekl ředitel festivalu, že byl až sám překvapený, jak se lidé vrhali na vstupenky. Prý se prodávaly se jako teplé rohlíky.

Festivalové lístky jsou totiž levnější než vstupenky do tradičních kinosálů, kterých kvůli krizi zavřeli ve Španělsku už desítky.

Ľubica Zlochová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme