Italské Benátky ozáří filmové hvězdy. Festival není nic pro chudé

Benátský ostrov Lido ode dneška bude patřit jen filmu. Začíná tam 72. ročník jednoho z nejslavnějších filmových festivalů. Žádné stanové městečko, fronty u pokladen a kinosály plné mladých baťůžkářů se ale čekat nedají. Odradit běžné návštěvníky můžou hlavně ceny, třeba za ubytování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V italských Benátkách začíná 72. ročník slavného filmového festivalu | Zdroj: Reuters

Zatímco červený koberec ještě čeká na poslední zkrášlování, než se po něm projdou hvězdy stříbrného plátna, místní hoteliéři jsou na filmovou přehlídku připraveni několik měsíců předem.

Potvrzuje to i recepční čtyřhvězdičkového hotelu přímo na ostrově Lido. Na otázku, jestli je jejich nabídka dražší, zdvihne obočí a odfoukne si:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na filmový festival v Benátkách přijedou slavní herci, filmaři z celého světa i novináři. Pro běžného diváka je ale poněkud drahou zábavou. Natáčela Pavlína Nečásková

„Samozřejmě, dělá to tak většina hotelů. Začíná se minimálně na 290 eurech za noc. Rezervace hotelů na filmový festival začínají už v květnu nebo červnu,“ odpovídá.

Vedení benátského festivalu ale slibuje na svých stránkách akci pro studenty. S festival pasem prý dostanou výhodně dvoulůžkový pokoj v hostelu za sto euro na noc, což je v přepočtu asi 2700 korun. Recepční hostelu však tvrdí, že akce letos neplatí.

„Dříve jsme měli takovou dohodu, ale i kdyby nám teď někoho poslali, nemáme ho kde ubytovat - už jsme plní,“ podotýká.

A žádní lidé prý po hostelu tuto akci zatím nevyžadovali. Studentka Katarina ale poznamenává, že festival většinou neláká ani mladé, kteří v Benátkách žijí.

„Studenti většinou jezdí na Lido, jenom aby se podívali na celebrity na červeném koberci, nechodí na filmy. Je to moc drahé. Festival je jen pro lidi s vyšším postavením,“ uzavírá.

Na festivalu v Benátkách tak budou baťůžkáři zřejmě vidět jen stěží.

Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme