Japonci udělili občanství filmové Godzille. Cílem je nalákat turisty

Japonsko má nového občana – hrůzu budící Godzillu. Spolu se státní příslušností získal fiktivní veleještěr i bydliště v rušné tokijské části Šindžuku, kterou ve filmu z roku 1954 zdevastoval nejvíce. Občanství si Godzilla vysloužila díky tomu, že je dnes už neodmyslitelnou součástí japonské popkultury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Godzilla | Foto: oficiální Facebook Godzilla Movie

Proslavila se navíc po celém světě, takže má propagovat Tokio v zahraničí a lákat k návštěvě. Už v dubnu získalo monstrum status ambasadora pro turismus.

Certifikáty potvrzující japonskou státní příslušnost Godzilly vydala městská část Šindžuku. Stalo se tak u příležitosti instalace obří hlavy ještěra nad budovou tamního multikina.

Fanoušci jsou krokem úřadů nadšeni, podle nich už bylo na čase, aby se Godzille dostalo japonského občanství. Na sociálních sítích se ihned objevila řada vtipných poznámek.

Někteří uživatelé se například podivují nad tím, že získat občanství je snazší pro fiktivní monstrum než pro migranty ve Spojených státech.

Jeden z obyvatel Tokia zase novému spoluobčanovi vzkázal: „Vítej! Tvé dřívější pustošení našeho města ti odpouštíme.“ Další Japonec si neodpustil politickou narážku: „Konečně máme spojence, který nám pomůže porazit Čínu.“

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme