Karlovy Vary obnovily provoz v letním kině

Město Karlovy Vary připravilo pro letošní festival také Letní kino. Tomuto záměru byl nakloněn i současný primátor Petr Kulhánek, který mimo jiné vedl ve Varech dlouhá léta filmový klub.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Areál letního kina bude sice sloužit návštěvníkům už letos, ale jak říká primátor bude tu ještě spousta práce.

„Pro letošní rok to nebude úplně v tom dokončeném stylu, ale bude to se vším uživatelským komfortem, jak co se týče hlediště, tak zázemí,“ říká primátor a dodává:

„Nebudou tam jen filmové projekce, ale budou tam i koncerty.“ Vybudování kina je na více let, upozorňuje primátor. V pracích se bude pokračovat vždy mimo sezonu.

Vybudování kina je na více let, upozorňuje primátor. V pracích se bude pokračovat vždy mimo sezonu.

Festivalové projekce jsou zdarma. Pro diváky i festival je otevření další scény významné, říká mluvčí karlovarské filmové přehlídky Uljana Donátová:

„Řada z nás smutnila, že nemáme kvalitní promítací prostory, že nemůžeme divákům nabídnout divácký komfort větší a zajímavější. Takže jsme rádi, že se to podařilo, byť v letním kině nebude celý týden kompletní provoz.“

„Věříme, že se do budoucna letní kino stane jednou ze stabilních scén,“ uzavírá mluvčí festivalu.

Lucie Husárová 1, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme