Karlovy Vary zažijí netradiční přehlídku, modelkami budou vozíčkářky

V Karlových Varech na Mlýnské kolonádě bude odpoledne k vidění jedna velmi netradiční módní přehlídka. Mimo zdravých modelek, budou předvádět také ty na vozíčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, bezbariérový vstup pro vozíčkáře | Foto: Filip Jandourek

„Moderovat celou akci bude pan Martin Zach, který byl Mužem roku 2009 a jako vozíčkář nám v tomto případě vyšel vstříc,“ přibližuje koordinátorka Kina bez bariér Jana Gabrielová.

V kontrastu s modelkami se představí i šest vozíčkářek. „S vozíky je to samozřejmě náročnější, ale myslím si, že to v kontrastu s těmi normálními modelkami vypadat moc hezky,“ tuší Gabrielová.

Modely vybírala Eva Janoušková a Daniela Flejšarová. Akce začíná na Mlýnské kolonádě v 15 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Rajlichová mluvila s Janou Gabrielovou o netradiční módní přehlídce v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Letos už do Karlových Varů na filmy dorazilo přes 70 vozíčkářů, jindy bývalo kolem půlky festivalu zhruba 50 vozíčkářů. Přehlídka jim poskytuje službu v rámci kina bez bariér.

„Jsme rádi, že zájem o servis stoupá. Je to maličko problematické, protože sály jsou plné. Ne že bychom někoho odmítali, ale kapacity jsou na hranici,“ vysvětluje koordinátorka Kina bez bariér.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme