Kina na Klatovsku se snaží zvednout návštěvnost, pořizují proto digitální promítačky

Města a vesnice na Klatovsku zachraňují obecní kina. Modernizují proto techniku a přecházejí na digitální promítačky, aby nalákala víc diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino v Třešti je v ohrožení | Foto: Olga Štrejbarová

Provoz městských a obecních kin je často prodělečný. Navíc je k dispozici čím dál méně filmových novinek, které je možné promítat na původních promítacích strojích.

Na pořízení technologie, kterou využívají multikina, ale obce nemají peníze. Radnice proto investují do levnějších digitálních promítaček. Kino nedávno modernizovala například Dlouhá Ves u Sušice.

„Kino je jedinou kulturní místností u nás, vejde se tam sto lidí. Nechtěli jsme ho zavřít, i když je pro nás prodělečné, tak jsme se rozhodli provést jeho rekonstrukci,“ vysvětluje starosta obce Jiří Vichr.

Modernizace kina stála obec padesát tisíc. Instalovali tam nové promítací zařízení, k němu pak počítač, aby se filmy daly pouštět z přenosných disků. „Myslím si, že je to významné zlepšení kulturních podmínek v obci,“ dodává Vichr.

Do nové promítací technologie investovalo také město Kašperské Hory. Digitální kino slavnostně otevřou v sobotu v 15 hodin pohádkou Anděl Páně, kterou zde před lety natočil režisér Jiří Strach.

Lukáš Milota, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme