Královna české filmové komedie Jiřina Bohdalová slaví 80 let

Skvělá komička i charakterní herečka Jiřina Bohdalová slaví osmdesáté narozeniny. Jedna z našich nejpopulárnějších hereček ztvárnila desítky komických i charakterních postav na divadle, ve filmu i v televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina bohdalová | Foto: Jan Profous

Mnohé z nich patří do zlatého fondu české kinematografie. Hlavní role ve filmech Fany a Nesmrtelná teta jí vynesly dva České lvy, nedávno dostala divadelní cenu Thálie za celoživotní mistrovství.

„Cena za celoživotní dílo je taková uzávěrka, taková symbolická tečka – tady máš cenu a už dej pokoj. Já vám ale slibuju, že pokoj ještě nedám,“ pronesla při jejím převzetí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Herečka Jiřina Jirásková charakterizuje herecký styl Jiřiny Bohdalové

Jiřina Jirásková považuje svou kolegyni za mimořádně kreativní herečku. „Za prvé má humor, který jí mohou světové komičky závidět, je velice nápaditá, má obrovskou fantazii, velice přirozená při všech těch komických rolích. Nikdy se nepitvoří, vždy to jde nějak zevnitř a to je to mimořádné,“ řekla Radiožurnálu.

K osmdesátinám Jiřiny Bohdalové vychází také kniha Fenomén Bohdalka. Výmluvný název není nijak nadnesený – tuto herečku u nás zná doslova každé malé dítě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavla Dluhoschová připravila sestřich z nejznámějších rolí a výroků Jiřiny Bohdalové

Pavla Dluhoschová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme