Krátký film má ve Francii své závody. Účastní se i Češi

Na opačném břehu řeky, naproti luxusnímu normanskému přístavu Deauville, dějišti mezinárodního filmového festivalu, se v rybářské vesnici Trouville koná přehlídka krátkometrážních filmů, jejichž výroba probíhá přímo na místě. Autoři na ni mají nejvýše 48 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Normanské pobřeží v Trouville | Foto: Jan Pokorný

Jsou mezi nimi i studenti pražské FAMU Jan Hubač a Štěpán Vodrážka. Filmaři dostanou štáb, kameru, střižnu, zvukové zařízení a přesně za dva dny to musejí promítnout.

„Dělali jsme krátkou komedii o chlapovi, který se probudí na pláži a nic si nepamatuje ze včerejší noci. Zjišťuje, co se stalo,“ říká režisér Štěpán Vodrážka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo Jan Pokorný ve své reportáži představil české filmaře na festivalu v Trouville

Muž se vydá do města a potká stařenku, která mu laškovně špitne: „Tak zase dnes večer.“ Poté mu totéž zopakují mladá dívka a mladý muž, nakonec si před něho oddaně sedne pes.

Do hlavní role Vodrážka obsadil známého pařížského herce. Tvůrci si totiž mohou vybrat představitele z fotek na nástěnce podle věku, zkušeností a jazykových znalostí.

„Člověk si může někoho vybrat, oslovit ho a pak s ním točit,“ popisuje kameraman Jan Hubač.

Letos na festivalu také proběhla přehlídka „Okno do krátkého filmu v Česku“ zahrnující šest krátkometrážních filmů.

Jan Pokorný, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme