Kreslení hrdinové ze Čtyřlístku se ve filmu setkají s králem Rudolfem II.

Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa budou čekat už jen několik týdnů a dočkají se filmové premiéry. Dokončení prvního celovečerního animovaného filmu s nejoblíbenějšími českými komiksovými postavičkami ze Čtyřlístku právě vrcholí. Premiéra je naplánovaná na 30. ledna 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček se svými postavičkami | Foto: ČTK

Příběh se odehrává v současné a rudolfínské době. To je podle autorky scénáře Hany Lamkové výhodné jak pro děti, tak i dospělé.

„Když se řekne, že se fakt setkali s králem z pohádky, tak to není tolik, jako když se řekne, že když přišli do Prahy, tak se setkali s Rudolfem II.,“ vysvětluje autorka scénáře Hana Lamková.

Přehrát

00:00 / 00:00

O filmové premiéře Čtyřlístku mluvili ve Světě o desáté autorka scénáře Hana Lamková a výtvarník Jaroslav Němeček

Hotový scénář, který čítal na 300 stránek, dostal do rukou otec Čtyřlístku Jaroslav Němeček:

„Já jsem si tvořil obrázky, jako kdybych sám kreslil ten film. Nakreslil jsem 350 obrázků, vznikl takový obrazový scénář, podle kterého se dělal skutečný scénář, na jehož základě pracovali další výtvarníci a animátoři.“

Jaroslavu Němečkovi se tak splnil dávný sen:

„Tak dávný, že byste nevěřili, protože svůj první film jsem si nakreslil ve svých 12 letech přes prázdniny. Dalo to velkou práci a trval deset vteřin. Tím chci jen říct, že je to spousta práce a má touha udělat si film.“

Hrdinové Čtyřlístku se budou ve filmu seznamovat s historickými postavami a především tehdejším životem. A to by mělo být podle autorky scénáře Hany Lamkové přitažlivé jak pro malé diváky, tak i pro dospělé:

„Pro dospělé je přitažlivý ten moment, že Rudolf II. není jen pohádková postava. Jsou tam i historické postavy a fakta. Pro dospělého je také dobrá konfrontace člověka ze 16. a 17. století se současností, technikou a dnešním během života."

"A platí to i obráceně, když se postavy ze Čtyřlístku dostanou do rudolfínské doby. Zase pro ně je to šok a neumí se tam pohybovat,“ dodává Lamková.

Pinďovi propůjčí hlas Ondřej Brzobohatý, Mišpulínovi Ivan Trojan, Bobíkovi Bohdan Tůma a Fifince Tereza Bebarová.

Film z Třeskoprsk uvidí diváci v kinech 30. ledna 2013.

Václav Pešička, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme