Kudrnův film Hledá se prezident o historicky první prezidentské volbě v ČR dorazil do kin

V kinech je ode dneška nový český dokument s názvem: Hledá se prezident. Zachycuje dění kolem první přímé volby hlavy českého státu. Film se skoro dvouhodinovou stopáží natočil dokumentarista Tomáš Kudrna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér dokumentu Hledá se prezident Tomáš Kudrna | Zdroj: ČTK

Režisér Českému rozhlasu prozradil, že to není jeho první zkušenost se světem politiky. „Já jsem se před tím politikou v dokumentu trochu zabýval. Dělal jsem film o opoziční smlouvě. Jmenoval se Vládneme, nerušit,“ přiblížil.

Snímek Hledá se prezident je ale podle něj natočený trochu jinak. „Film Vládneme, nerušit byl vlastně úplně jiný, než co nás potom čekalo při natáčení přímé prezidentské volby.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O filmu Hledá se prezident informovala redaktorka Eva Rajlichová

Snímek Hledá se prezident zachycuje obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií.

„Zdá se mi, že ten obraz a to, jak se lidé chovají v přirozených situacích, má silnou výpověď. Čím je to jakoby dál od té události, tím je to jakoby silnější. A zároveň jsem věděl, že volby bude hodně sledovaná a nechtěl jsem v divákovi vytvářet pocit, že je manipulován do toho, aby si myslel něco horšího o jednom kandidátovi a lepšího o druhém,“ vysvětlil režisér.

Eva Rajlichová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme