Letošní Febiofest přivítá americkou herečku Geraldine Chaplinovou

Skutečnou hvězdu přivítá letos jubilejní 20. ročník Febiofestu. Na Mezinárodní filmový festival v Praze přijede americká herečka Geraldine Chaplinová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Febiofestu Fero Fenič | Zdroj: ČTK

Dcera legendárního filmaře se blýskla už v polovině 60. let, kdy hrála v oscarové adaptaci Pasternakova románu Doktor Živago.

„Šla jsem na kamerové zkoušky k režisérovi Davidu Leanovi. Nedá se říct, že bych byla v tomto filmu jen kvůli svému příjmení, protože David není tento typ člověka.“

Chaplinová zářila také ve filmech svého muže Carlose Saury a přitahovala i další velikány. Točila například s Robertem Altmanem, ve filmu Richarda Attenborougha Chaplin si zahrála vlastní babičku.

Speciální sekce Febiofestu nabídne letos návraty filmařů oceněných Kristiánem za přínos světové kinematografii. Připravena je také retrospektiva finského filmu i nová soutěžní sekce středometrážní tvorby.

Dohromady nabídne Febiofest 180 snímků, kromě sálů pražského multikina Cinestar Anděl se budou promítat také v Malostranské besedě. Ozvěny jubilejního ročníku potěší fanoušky 12 měst.

20. ročník Mezinárodní filmového festivalu Praha - Febiofest začne 14. března a skončí o osm dní později.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme