Meryl Streepová převezme na Berlinale čestného Zlatého medvěda

Herečka Meryl Streepová dnes převezme na Berlinale čestného Zlatého medvěda a představí svůj poslední film Železná lady, za který je nominovaná na Oscara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meryl Streepová přijela představit snímek Železná Lady | Zdroj: Reuters

O nejprestižnější zámořskou filmovou cenu se uchází už posedmnácté a je tak historicky nejčastěji nominovanou herečkou.

Na Berlinale nepřijíždí Meryl Streepová poprvé. V minulosti tu už získala berlínskou kameru a v její sbírce filmových cen je také Stříbrný medvěd za roli ve filmu Hodiny. Tentokrát se dočká ocenění za celoživotní dílo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru před začátkem filmového festivalu Berlinale popisuje zpravodajka Klára Stejskalová

Streepová je hvězdou bez jakýchkoli hvězdných manýrů a i když je považována za herečku, která dokáže výborně zahrát cokoli, tak skromně přiznala, že když poprvé vstoupila do britského parlamentu, měla srdce až v krku.

Jako Američanka prý ani nechtěla vzít roli britské premiérky, ale že úspěšně zdolala britský přízvuk i gesta železné lady, potvrzuje oscarová nominace i většina filmových kritiků.

V Německu bude mít film premiéru večer a mezi hosty budou i někteří politici, kteří se s Margaret Thatcherovou setkali osobně.

Kromě filmu o britské premiérce Thatcherové zařadili organizátoři do programu Berlinale dalších šest snímků jedné z největších hollywoodských hvězd. Například velmi působivé antiatomové drama Silkwoodová nebo snímek Poslední rozhlasová show.

Klára Stejskalová, Lucie Maňourová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme