Mezi nejlepšími videi světa z YouTube je i český snímek

V Guggenheimově muzeu v New Yorku, Berlíně, Bilbau a Benátkách vystaví nejlepší videonahrávky ze soutěže serveru YouTube o nejlepší umělecká videa světa. Všechna videa jsou také dostupná na internetu. Mezi finalisty je i český umělec Martin Kohout se svým příspěvkem Moonwalk.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guggenheimovo muzeum v Bilbau

Guggenheimovo muzeum v Bilbau | Foto: Myk Reeve

Nejde o žádný přehled nejvtipnějších nebo nejvíce šokujících videí, kterých je na internetu požehnaně. Jde skutečně o malá umělecká dílka. K vidění jsou práce všeho druhu, od krátkých hraných filmů, přes recitace básní až po umělecké animace. Všechna videa ale mají jedno společné - geniální nápad.

Ale jak se vlastně internetová videa dostala do prestižního muzea? „Nám vždycky šlo o oslovení co nejširšího publika. Nerozšiřujeme mezi jednotlivými druhy umění. A stejně jako umění i my neustále hledáme něco nového,“ vysvětlila Nancy Spector, hlavní kurátorka Guggenheimu.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme