MFF Karlovy Vary ocení významného režiséra a scénáristu Olivera Stonea

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii získá na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary americký filmař Oliver Stone. Režíroval filmy jako Četa, Narozen 4. července nebo Vítězové a poražení, jako scénárista je podepsán například pod snímky Půlnoční expres či Zjizvená tvář. Stone je trojnásobným držitelem Oscara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

47. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Karlovarský filmový festival ho představí nejen jako scénáristu a režiséra, ale také jako dokumentaristu.

Uvede totiž dva díly ze Stoneova nového dokumentárního cyklu The Untold History of the United States. Ten mapuje společenské události, které sice prošly bez velké pozornosti médií, přesto ale významně utvářely moderní americkou historii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Eva Rajlichová zjišťovala, co nabídne 48. ročník MFF Karlovy Vary

Oliver Stone rád natáčí životopisné filmy. Příkladem je snímek The Doors o americké rockové skupině a jejím zpěvákovi Jimovi Morrisonovi nebo film Nixon. Evropskou předpremiéru pak bude mít v Karlových Varech nově sestříhaná verze Stoneova historického velkofilmu Alexandr Veliký.

Na 48. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí také polská režisérka Agnieszka Hollandová, která bude předsedkyní hlavní poroty. Sama sice několikrát zmínila, že nemá ráda umělecké soutěže, nechce si ale nechat ujít atmosféru festivalu. Tu si ostatně hosté tradičně pochvalují.

Organizátoři lákají diváky také na digitální restaurovanou kopii filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci. Navazuje na velký úspěch, který před dvěma lety sklidila restaurovaná kopie Markéty Lazarové od Františka Vláčila.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme