Michael Moore představí na festivalu v Benátkách svůj nový snímek

V Benátkách se rozbíhá 66. ročník nejstaršího filmového festivalu. Největší počet filmů v soutěžní sekci mají letos Spojené státy - celkem šest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malebné Benátky | Foto: Fotobanka stock.xchng

K nejočekávanějším snímkům letošní přehlídky patří novinka amerického režiséra Michaela Moora, který je známý provokací, velkou kritikou americké vlády a Američanů vůbec.

Tvůrce filmů Bowling for Columbine nebo Fahrenheit 9/11 v Benátkách představí nejnovější snímek nazvaný "Kapitalismus: Milostný příběh", který se zabývá příčinami ekonomické krize.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor s Julií Urbišovou na Rádiu Česko

"Hlavním tématem bylo zjistit příčiny ekonomické krize a postavit před kameru lidi za krizi zodpovědné," řekla o filmu ve vysílání Rádia Česko Julie Urbišová, spolupracovnice RČ ve Spojených státech.

"Ve filmu tedy pokládá sobě, ale i politikům nebo ekonomům otázku, jestli náhodou nešlo o řízené vyvolání krize. Kritizuje vládní pomoc v hodnotě 700 miliard dolarů na záchranu finančního sektoru a ptá se, jak je možné, že jedno procento těch nejbohatších bylo opět zachráněno z peněz obyčejných daňových poplatníků."

"Takže je jasné, že se dá ve filmu očekávat spousta kontroverze," přiblížila nejnovější Moorův snímek Julie Urbišová.

Marika Táborská, Martin Křížek, Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme