Muzikál La La Land sklízí úspěch u kritiků. Film má dokonce nejvíc nominací na Zlatý Glóbus

Klasický muzikál z poloviny minulého století propojený se současnou romancí, to je nový film La La Land. Do nedělních cen Zlatý Glóbus vstupuje s nejvíce nominacemi. Muzikál s Ryanem Goslingem a Emmou Stoneovou v hlavních rolích vstupuje ve čtvrtek do českých kin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z muzikálu La La Land | Foto: Freeman Ent.

„Po roce 2016, tedy poté, kdo vyhrál americké volby, a poté, co filmoví a hudební fanoušci ztratili množství oblíbenců, je dobře, že nový rok začíná tak pozitivně naladěným, barevným filmem. Je optimistický, ale nechce být optimistický za každou cenu,“ říká filmová publicistka Iva Přivřelová.

Romantické muzikálové drama La La Land soutěží na letošních cenách Zlatý Glóbus celkem v sedmi kategoriích. Nominaci má kromě nejlepší režie nebo nejlepšího scénáře také za nejlepší originální píseň, nejlepšího herce i herečku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Muzikál La La Land hodnotí kritici kladně. Film má dokonce nejvíc nominací na Zlatý Glóbus. Natáčel Ondřej Bambas

„La La Land si zaslouží všechny nominace na Zlatý Glóbus. Jedině u nejlepší originální písně si myslím, že více než City of Stars by tam měla být Audition. Je to srdce filmu, kdy se skládá pocta bláznům, kteří sní. Přesně o tom ten film je,“ vysvětluje Přivřelová.

„Emma Stoneová už za roli získala Volpiho pohár v Benátkách. Ryan Gosling znovu ukazuje, jak má cit pro komedii. Že je nominovaný na nejlepšího muzikálového i komediálního herce, se určitě hodí. Samotný film je moderní nostalgie, která dokáže spojit klasické muzikály s moderními prvky a obyčejnými lidmi, kteří se ze všech výletů ke hvězdám musí vždycky vrátit na zem,“ přibližuje filmová publicistka.

Režisér Jim Jarmusch se po třech letech vrací. Premiéru má v Česku snímek Paterson

Číst článek

Mladý režisér a scenárista Damien Chazelle bodoval před třemi lety snímkem Whiplash. Vyhrál s ním jeden Zlatý Glóbus a tři z pěti nominací proměnil i na Oscarech. První scénář filmu La La Land napsal režisér už v roce 2010. Podobně jako Whiplash ukazuje lásku k hudbě.

„Od prvního filmu Damiena Chazella je vidět, že miluje jazz. Spolupracuje také s Justinem Hurwitzem, který dělal hudbu ke všem jeho filmům. Jsou tam určitě i kamerové záběry, které jsou dost podobné těm z Whiplashe. Tenhle film je ale o stupínek výš,“ dodává Přivřelová.

La La Land získává kladné kritické ohlasy od prvního uvedení na festivalu v Benátkách. Dost pravděpodobně bude snímek figurovat i v nominacích na Oscara.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme