Mystifikační dokument Hitler v Hollywoodu má světovou premiéru

Na své si dnes v Karlových Varech přijdou opravdoví filmoví fajnšmekři. Světovou premiéru tam bude mít mystifikační dokument režiséra a filmového teoretika Frederica Sojchera Hitler v Hollywoodu. Snímek vypráví hlavně o tom, jak to bylo s mladým evropským filmem v první polovině 20. století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hitler v Hollywoodu | Foto: MFF KV

Organizátoři se nejprve trochu obávali, jestli se diváci nebudou příliš ztrácet mezi realitou a fikcí, jejichž hranici snímek nepředvídatelně stírá.

Nakonec se ho ale rozhodli mezi soutěžní filmy zařadit. Sám belgický režisér Frederik Sojcher říká, že snímek zvládne i filmový laik:

„Podle amerického vzoru jsme udělali test mezi diváky, kteří neví nic o tématu a neví také nic o mně ani o producentovi. Všichni přitom jasně pochopili, co chci Hitlerem v Hollywoodu říct, a jejich celková odezva byla velmi pozitivní.“

Jeho Hitler v Hollywoodu je promyšlenou hrou, ve které si divák není jistý, kde končí pravda a začíná mystifikace. Vymyšlené prvky jsou vkládány do reality.

Herečka Maria de Medeiros pracuje na životopisném dokumentu o filmové hvězdě Micheline Presleové. Natáčení se změní v zajímavé pátrání po zapomenuté minulosti evropského filmu, který nás zavede do Berlína, Benátek a Cannes.

„Můj film je jako matrjoška. Když v něm najdete jednu záhadu, odhalí se vám další a pak zase další. Nakonec ale divákovi nabízím rozřešení," říká o svém snímku Fréderic Sojcher.

Martin Hromádka, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme