Na festivalu v Cannes budou k vidění i české filmy

Žádný český snímek se sice neprobojoval do oficiálního programu letošního filmového festivalu ve francouzském Cannes, ode dneška ovšem bude česká kinematografie k vidění v pavilonu Českého filmového centra. Představí novinky české kinematografie, snímky Kuky se vrací režiséra Jana Svěráka, Protektor režiséra Marka Najbrta, Kawasakiho růže v režii Jana Hřebečka a film Habermannův mlýn režiséra Juraje Herze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival v Cannes | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

„Na festivalu v Cannes souběžně běží filmový trh, kde všechny společnosti, které nabízejí, nebo naopak poptávají filmy na své trhy nebo filmové festivaly, mají možnost vidět mnoho filmů, které neběží v oficiálním programu festivalu. Každý z uváděných českých filmů zastupuje nějaká společnost, která za jeho uvedení zde zaplatila a doufá v distribuci na světové trhy,“ vysvětluje Markéta Šantrochová z Českého filmového centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

O českých filmech na festivalu v Cannes mluvila na Rádiu Česko Markéta Šantrochová z Českého filmového centra

„Průběžně je třeba prezentovat českou kinematografii, ale i filmový průmysl u nás. Získají zde informace například zájemci o natáčení u nás. Pavilon dále nabízí českým filmařům zázemí na festivalu,“ dodává Šantrochová.

Podle ní chybí české filmy dlouhodobě v soutěži především kvůli velké konkurenci.

Lenka Buriánková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme